Van het symposium Klaar voor het leven, dat op 12 maart 2011 in Zwolle werd georganiseerd, werd een videoverslag gemaakt. Hierin maakt u kennis met de familie Kerkhof. Vader Peter is van huis uit verbonden aan het Apostolisch Genootschap. Zijn vrouw Nicolette is opgegroeid in een hervormd gezin. Peter en Nicolette hebben twee dochters: Laura is dertien jaar en Nynke is elf. Hoe beleven de kinderen zingeving en geloof en welke rol hebben de ouders hierin? Bekijk hier de hele reportage!
Spirit 24 stond in het weekend van 26 en 27 maart volledig in het teken van ‘Zingeving en opvoeding’.
Op het moment dat een kind zijn ogen opent op deze wereld zijn ouders en kind verbonden. Hoe een kind uiteindelijk opgroeit tot een volwassen persoon is voor een groot deel de verantwoordelijkheid van de ouders.
Ouders zijn nou eenmaal hét voorbeeld, maar waar halen deze opvoeders hun inspiratie vandaan?
Praten over opvoeding met je eigen ouders is niet meer vanzelfsprekend en kerk of levensbeschouwing spelen een kleinere rol dan voorheen.
Maar door individualisering en overvolle agenda’s is er juist een enorme behoefte aan antwoorden. Doen we het wel goed, hoe geef ik richting en betekenis aan het leven van mijn kind. Hoe verdeel ik mijn aandacht?
Bij wie kunnen ouders anno 2011 met deze vragen terecht?
Spirit 24 brengt tijdens dit themaweekend een groot aantal programma’s die betrekking hebben op ‘Zingeving en opvoeding’. De programma’s die zijn geselecteerd zijn gemaakt door de verschillende omroepen .
Zo vertellen christelijke opa’s en oma’s in NCRV’s 'Schepper & Co' over de wijze waarop zij hun best doen hun waarden over te dragen op hun kleinkinderen.
In IKON’s "LUX" wordt stil gestaan bij wat ouders en scholen hun kinderen mee willen geven over God & Gebod.
Ook is de BOS documentaire 'Spelen met verlichting' te zien. Hierin wordt kennisgemaakt met de rol die het Boedhisme kan spelen in de opvoeding. Opvoeden in het Hindoeïsme komt aan de orde in 'Opvoeden volgens de Hindoe Dharma'.
Via de NIO- en NMO-programma’s 'Nioscoop', 'Infocus', 'Merhaba' en 'Van de wieg tot het graf' komt de achtergrond van de opvoeding rond de islam en moslims ter sprake.
Tenslotte wordt er in het NCRV programma 'Zoekt en gij zult vinden' de vraag gesteld hoe je kinderen Christelijk opvoed in deze tijd. In de avond programmering komen er ook twee 'Dokument' afleveringen langs rondom het thema ‘Zingeving en opvoeding’.
Gedurende het weekend was er ook een videoverslag te zien van het symposium 'Klaar voor het leven', dat op 12 maart 2011 in Zwolle werd georganiseerd. Dit symposium is een initiatief van Het Apostolisch Genootschap samen met negen andere vrijzinnige levensbeschouwelijke organisaties.

Wilt u meepraten over dit onderwerp? dat kan!
U kunt de komende tijd deelnemen aan een speciaal ingericht forum op ouders online. Dit forum heet 'klaar voor het leven' . Hier gaat het Apostolisch Genootschap het komende jaar online met ouders in gesprek over de geloofsopvoeding van hun kind.