Aflevering 10 Een collecte op de buis

Met de komst van televisie wordt de wereld groter.
De gebeurtenissen in de rest van het land komen via het scherm de woonkamer binnen. Om maar niet te spreken over de  rest van de wereld: ook die wordt plotseling zichtbaar.

Maar de televisie beperkt zich niet tot de rol van boodschapper. Het medium blijkt namelijk ook een uitgelezen middel om de aandacht te vestigen op ernstige nood, en bij te dragen aan een oplossing.

Vanuit de Christelijke traditie proberen diverse programma’s te doen aan naastenliefde, ze roepen de kijkers op om het goede doel te steunen. Zo krijgt de televisie een nieuwe rol: het ontwikkelt zich tot een bruikbaar medium voor ‘bewustmaking’.

Onder andere Jeroen Snel (EO) en Klaas Drupsteen (NCRV) praten over de programma’s die zich richten op deze naastenliefde.

Aflevering 10 met:
Jeroen Snel
Klaas Drupsteen
Jacobine Geel
Arjan Lock

 

Get Microsoft Silverlight
Bekijk de video in andere formaten.